about

PİLATES
&
REHABİLİTASYON

Pilates metodunu diğer egzersiz yöntemlerinden ayıran en önemli faktör; rehabilitasyon alanındaki etkisidir. Vücuttaki hangi kas grubunu çalıştırırsanız çalıştırın, önemli olan, omurganın çevresindeki kaslardır. Bu kas gruplarını, yapılan egzersiz esnasında eşit ve dengeli çalıştırmayı, Pilates metodu birinci kural olarak görür. Yani tüm egzersizler omurga odaklıdır. Nagi Sağlıklı Yaşam ve Sanat Merkezi; omurga sağlığının bilincinde olarak, egzersiz programlarını planlamakta, sağlıklı bir omurgaya sahip olmak için gerekli olan, hareket kabiliyeti (mobilizasyon) ve omurga güçlenmesi konularına önem vermektedir. Tüm eğitmenlerimiz omurga üzerinde meydana gelen dejenerasyonlar hakkında, tam donanımlı olarak eğitimli ve bu problemlerin giderilmesi konusunda yüksek tecrübeye sahiptir. PILATES; duruş bozukluklarının tedavisi, esneklik kazanma, denge gelişimi ve sakatlıkların rehabilitasyonu konularında en etkin EGZERSİZ SİSTEMİDİR.

Pilates

Pilates

“Kontroloji; beden,zihin ve ruhun tam bir koordinasyonudur.Pilates ilk olarak; bedeninizi bilinçli bir şekilde ve tam anlamıyla denetim altında tutmanızı sağlar. Sonrasında, birbiri ardına tekrar eden egzersizlerle birlikte, giderek artan bir oranda bu ritim ve koordinasyon gelişerek güçlenir.

Hamile (Prenatal) Yoga ve Pilatesi

Hamile (Prenatal) Yoga ve Pilatesi

Doğuma hazırlanmak açısından hamile yoga ve pilatesi, son derece etkili ve önemli bir yöntemdir. Eğer hamileyseniz ve gevşemek hatta formda kalmak gibi endişeleriniz varsa, gebelikte uygulayacağınız pilates ve yoga çözümünüz olacaktır. Yürüyüş ya da yüzme gibi kardiyovasküler bir egzersiz ile birlikte yapıldığında gebelik süresince formda kalma açısından harika bir uygulamadır. Prenatal yoga ve pilates aynı zamanda doğum sancılarına ve doğuma hazırlanmak açısından da oldukça etkili bir yöntemdir.

Klinik uygulamaları destekleyeci Pilates

Klinik uygulamaları destekleyeci Pilates

Klinik Pilates, kişinin omurga sağlığını düzeltmek, kas iskelet sistemi ile ilgili hastalıklardan (skolyoz ve kifoz gibi omurga sorunları, kas ağrıları ve spazmları, kas romatizması, fibromiyalji sendromu, bel ve boyun fıtıkları, donuk omuz, omuz eklemi, kas ve tendon yaralanmaları, menüsküs, ön çapraz bağ yaralanması v.b gibi diz problemleri, kalça problemleri, ayak-ayak bileği sorunları v.b.) korumak ve tedavi etmek amacıyla uygulanan kişiye özel egzersizler bütünüdür.

"ZİHİNDEN ÇIKAN ENERJİNİN BEDENLE DANSI "
Pilates
about

OMURGA DEJENERASYONLARI

* Sinir semptomları
* Disk hasarları
* Dejeneratif disk rahatsızlığı(DDD)
* Spondilolistezis
* Spondiloliz
* Spinal stenosis
* ArtiritsDejeneratif eklem Rahatsızlığı
* Skolyosis
Omuz, Kalça ve diz Eklem sakatlıkları,
Osteoporoz (kemik erimesi) gibi problemlerin çözümlerine destek olmanın yanısıra, omurga ve eklem mobilizasyon/stabilizasyon çalışmalarıyla günlük yasam kalitenizi arttırmak ve daha konforlu bir gündelik yasam sürmenizi sağlamak üzere Nagi Sağlıklı Yaşam ve Sanat Merkezi eğitmenleri olarak hizmetinizdeyiz.
Tüm çalışmalar; doktorunuzun koyduğu teşhis sonrasında, onun direktif ve önerileri doğrultusunda yapılmaktadır.

Joseph H.PILATES’ in dediği gibi;

Unutmayın ! Hangi yaşta olursanız olun, omurganız kadar GENÇSİNİZDİR

services

Sağlık İçin Pilates

Zihin Beden Koordinasyonu

Joseph Pilates, Contrology adını verdiği antrenman sistemini yaratırken en çok üzerinde durduğu konulardan biri; akıl, zihin ile bedenin birlikte çalışmasının önemiydi. Aldığın Nefes ruhunun derinliklerine ulaştığında gözlerini kapat ve oradaki MUCİZEYİ KEŞFET…!

Ağrısız Yaşam

Boyun, sırt, bel, diz ağrılarınızla yaşamak zorunda değilsiniz. Sadece tek bir dersin sonunda bile ağrılarınızın azaldığını ve zaman içinde Pilates’e devam ettikçe hiç ağrınız kalmadığını göreceksiniz.

Sağlıklı Vücut

Dünyanın şaşkına döndüğü fasya aslında bütün vücudumuzu içten saran bir bağ dokudur. Bu doku ancak Pilates gibi hareket prensipleri ile güçlenir ve sağlıklı bir duruma gelir. Son 10 senede öğrenilen bilimsel sonuçlar Pilates’in bu dokular üzerindeki önemini arttırır nitelikte.

Doğru (Omurga)Hizalama

Doğru hiza,kasların eklemleri doğal pozisyonunda tuttuğu zaman gerçekleşir.Pilatese giden yolda atılacak ilk adım,duruş dengesizliklerini belirlemek ve bunları düzeltmek ve dengeli bir duruş sağlamak için çalışmaktır.

Nefes ve Gerginlik

Boyun ve omuzlar gerginlik probleminden en çabuk etkilenen,bu konuda özellikle hassas olan bölgelerdir. Doğru nefes ve ensenizde bulunan kasları bilinçli bir şekilde gevşetmek,ağrıyı ve gerginliği hafifletecektir.Fiziksel ve Zihinsel stresten pilates ile kurtulabilirsiniz.

DOĞRU SOLUNUM VE ÖNEMİ

Solunum; akciğer kapasitesini arttırarak tüm vücudu oksijen ile besler.Ayrıca doğru nefes alıp verme ile, tüm dokuların oksijen ile beslenmesine ve metabolizma atıklarının vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Joe bu temizleme mekanizmasını; güçlenmeye ve gençleşmeye yol açan bir “ içsel duş” olarak tanımlamıştır.

services
team

Kişiye Özel Pilates Dersleri

Pilates, Yoga ve bütün hareket dersleri ile sağlıklı bir Zihin-Beden bütünlüğüne ulaşın.
Derslerinizi Özel Ders ya da ekipmanlarda Grup Dersleri olarak alabilirsiniz.

DSC_0658
DSC_0658

Nagihan Yiğit

Kapsamlı Pilates Eğitmeni

DSC_0651
DSC_0651

Kaan Yiğit

Pilates Eğitmeni

team
work
work

Nagi Pilates