Nagi Sağlıklı Yaşam ve Sanat Merkezi 2015 yılında Nagihan GİTGEL YİĞİT tarafından kurulmuştur. Kurucu Nagihan YİĞİT, 2010 yılında The Pilates Coach (Lesley BENDER)’ ın açtığı Pilates eğitmen kursunu bitirdi ve yine aynı yıl içinde Sianna SHARMAN ( RASA YOGA’ nın kurucusu)’ dan ve Seane CORN’ dan Yoga eğitimlerini aldı.2012 ve 2014 yılları arasında uluslarası Pilates, Yoga ve Zumba seminerlerine katıldı. Nagihan YİĞİT aynı zamanda TCF ye bağlı 2 nci Kademe Pilates Eğitmenidir.

2017 yılında Kurucumuz Nagihan YİĞİT, POLESTAR PILATES’ in kurucusu Dr. Brent ANDERSON ile tanıştı ve eğitimlerine katıldı.( Polestar Pilates 1989 yılında Dr. Brent Anderson PhD, PT, OCS tarafından Fizik Tedavi ve Pilates’in harmanlanmasıyla kurulmuştur. Kurucu Dr. Brent Anderson; 1987’den beri Amerika Fizik Tedavi Birliği’nin (American Physical Therapy Association) üyesidir. 1992’de Polestar Eğitim kurumu bugünkü halini almıştır. Polestar Pilates dünyadaki 2 büyük akım olan Klasik Pilates ve Modern Pilates’in iki tarafından da etkilenmiş, ikisinin en faydalı taraflarını almıştır. Polestar bugün dünyada Fizyoterapi ve Pilates’i bir araya getiren en büyük Pilates Okulu haline gelmiştir. Dünya’daki en büyük ve en yetkili Pilates birliği olarak kabul edilen PMA/Pilates Method Alliance, Polestar Pilates’i yetkili okullardan biri olarak kabul etmiştir. Polestar Pilates, üniversitelerde ders olarak okutulan tek pilates Okulu’dur. Polestar Pilates eğitimlerini tamamlamış ve eğitmen sertifikasını almış kişiler dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir Pilates stüdyosunda, fizyoterapi merkezinde ya da hastanelerin Pilates bölümlerinde çalışabilmektedirler.)

Aynı yıl içinde Polestar Pilates Türkiye Lisans sahibi Akın SAATÇİ ve Pilates Worksnet in kurucusu ve Polestar Pilates’in Mentör eğitmeni Murat ÇATBAŞ (PMA- CPT) ‘dan eğitim alarak Polestar Pilates’ in Kapsamlı Pilates Eğitmeni (Comprehensive Pilates Teacher Education) sınavlarını başarıyla tamamlayan kurucumuz, PMA Certified Pilates Teacher ünvanı almak için gerekli hazırlıklarını ve sınavlarını bitirmek üzeredir.

Kurucumuz aynı zamanda M.E.B.’ na bağlı Modern Dans ve Dünya Dansları eğitmenidir.

2014 yılında Pilates yapmaya başlayan ve 2017 yılında Balanced Body Univercity ‘ nde eğitim aldıktan sonra, gerekli sınavları da başarıyla vererek eğitmenliğe başlayan Kaan YİĞİT, diğer bir eğitmenimizdir.

Nagi Pilates