Eğitmenlik kariyerine Bale ve Modern Dans öğretmeni olarak başladı. Öncesinde bir çok sanat projesinde Bale ve Modern Dans sanatçısı olarak yer aldı. 90′ lı yılların ortasında step /aerobik dersleri alarak, bir yönünün hep sporda kalmasını sağladı. Bu süreç boyunca da; Bale – Modern Dans ve Dünya Dansları konularında M.E.B.lığı onaylı eğitimlerini tamamlayıp, uzun yıllar Özel Eray Sanat Merkezinde eğitmenlik yaptı. 2006 yılında ise yolu, FITNESS TURK bünyesinde “The Pilates Coach” şemsiyesi altında eğitmen yetiştiren Lesley BENDER ile kesişti. Pilates üzerine ilk eğitmen eğitimlerini; Mat and Mini Ball exercises / Reformer konu başlıklarıyla burada tamamladı. Aynı yılın sonunda Pilates Eğitmeni olarak,  kariyerindeki diğer eğitmenlik görevleriyle birlikte yürütmeye devam etti.2010 yılına geldiğinde, Pilatesin bir felsefesi ve farklı bir soluğu olması gerektiğine olan inancı,  kendisini Yoga öğretisine yöneltti. Bu yıl içinde dünyaca tanınmış 2 Yoginin; RASA Yoga’ nın kurucusu olan Sianna SHARMAN ve ABD’nin ulusal yoga elçisi seçilen Seane CORN’ un, Türkiye’ ye gelmeleri fırsatını kaçırmadı ve onlardan Yoga öğretisinin inceliklerini öğrendi. Her iki tekniği, kendi tekniği ile birleştiren Nagihan GİTGEL YİĞİT; Pilatesin sadece bir spor olmadığı,  içinde bir yaşam felsefesi barındıran ve insanı fiziksel rahatlamanın yanısıra, ruhen de rahatlatan bir yönü olduğuna inandı ve bunu hep savundu.
Aradan geçen eğitim, sanat ve spor dolu 2 yılın sonunda; 2012 yılı başlarında ise, Zumba Fitness egzersiz sistemini ortaya çıkartan ve tüm dünyaya yayan kişi olan Beto PEREZ’ den kurs alarak, 2012 yılından itibaren Zumba  eğitmenliğini de aldı ve eşzamanlı olarak Zumba Fitness dersleri de vermeye başladı.
2015 yılında kurucularından olduğu Özel Eray Sanat merkezini kapatarak, Nagi Sağlıklı Yaşam ve Sanat Merkezini kurdu.  Pilatesin Türkiye Cimnastik Federasyonuna bağlanmasını ardından,  Federasyonun açmış olduğu Pilates eğitmenlik kurslarını da başarıyla tamamlayarak,  Türkiye Cimnastik Federasyonuna bağlı 2 nci kademe Pilates antrenörü ünvanını da aldı.
2017 yılında Fizyo – Pilates in dünyadaki en önemli isimlerinden  olan Dr. Brent ANDERSON ile tanıştı. ANDERSON’un kurucusu olduğu ve dünya üniversitelerinde, ders olarak okutulan tek pilates okulu olan POLESTAR PILATES in Master hocaları olan Akın SAATÇİ ve Murat ÇATBAŞ (PMA-CPT) ‘ dan; Türkiye ‘nin önemli pilates eğitmenleriyle birlikte 6  seviyeden oluşan  “Kapsamlı Pilates Eğitici Eğitimi” ( Comprehensive Pilates İnstructor Education)’ ni başarıyla tamamladı ve İleri seviye Pilates eğitmeni ünvanını aldı.

Nagi Pilates