Mücadeleye ve rekabete dayanan zorlu sporlara gönül verenler için, pilates paha biçilemez bir yardımcı egzersiz programıdır. Takım eğitmenleri, menajerler, sporcu doktorları gibi bu alanın her alanından kişiler, müsabakaya hazırlanan bir atlet için güçlü bir karın bölgesine sahip olmanın, gelişmiş ve esnek kasların, nefesi kontrol edebilmenin ne kadar önemli olduğunu bilmektedirler. 
Rakipleri ile zorlu bir mücadeleye giriştikleri, yüksek performans gerektiren spor dallarında, atletlerin kariyerlerini sonlandırmaya kadar varabilecek sakatlık risklerinden mümkün olduğunca kaçınmaları gerekmektedir. Bunun için de, kas ve eklem yapısını derinden etkileyen ve gerçek güç kullanımını öğreten pilates sistemi devreye girer. Günümüzde pilates yapan popüler sporcular arasında, NBA’den Kobe Bryant, LeBron James, ve Jason Kidd; MLB’den Curt Shilling; NFL’den Gary Brackett ve ünlü golfçülerden Phil Mickelson ile Rocco Mediate gibi isimler yer almaktadır. 
Eğlenceli bir bakış açısı ile kendimizi oldukça işe yarayacak bir şekilde motive edelim: Düşünsenize, bu insanüstü yeteneklere ve güce sahipmiş gibi görünen sporcular da bizimle aynı pilates egzersizlerini yapıyorlar! Oldukça kayda değer bir nüans doğrusu…

Nagi Pilates